KANADA ÇALIŞMA VİZESİ

Kanada Çalışma Vizesi Nasıl Alınır

Kanada, Göçmenlik programları yanında işverenlerin personel ihtiyacını karşılamak için yabancı uyruklu kalifiye eleman veya niteliksiz işçilere geçici çalışma vizesi vermektedir. Göçmenlik vizesi işlemleri 1 ile 2 sene arasında sürerken, çalışma vizesi birkaç ay içinde çıkabilir. Kanada çalışma vizesi federal veya eyalet programları  altında birçok hizmet, üretim ve ziraat sektörlerinde alınabilir. Bazı meslekler istisnalıdır. Kanada çalışma vizesi genellikle 2 sene için verilir ve 4 seneye kadar uzatılabilir. Vize belli bir işveren için çıkartılır, fakat işverenin rızasıyla başka bir işverene transfer edilmesi mümkündür.

Çalışma Vizesi Göçmenlik Yolunu Açabilir

Kanada’ya çalışma vizesi ile girenler Kanada çalışma tecrübeleri dolayısıyla 1 sene sonra Kanada göçmenlik başvurusuna hak kazanabilirler. Kanada 2011 senesinde 192,000 yabancıyı çalışma vizesiyle almış, ve yine 2011’de çalışma vizesiyle gelen 29,000 yabancı göçmenlik statüsü almıştır.

Devlet Onaylı Şirketlerde İş Bulmak Daha Kolay ve Vize İşlemi Daha Hızlıdır

Kanada’ya çalışma vizesiyle gelebilmeniz için bir işverenin size iş teklifinde bulunması ve sizi vize için sponsor etmesi gerekmektedir. Devlet onayı gerektiği için daha önce onay almamış bir şirketten sponsorluk almak daha zordur. Yabancı eleman ve işçiler getirmek için onaylanmış bir şirketin size vize alması işveren için daha zahmetsiz ve çabuk olduğu için onaylı işverenlerden sponsorluk alma olasılığınız çok daha fazladır. Bazı hallerde vize işlemleri 2-3 ay içinde tamamlanabilir.

Üyelik başvuru formu aşağıdadır.

ÜYELİK BAŞVURUSU

 

Doğrulama